Νίκη γοήτρου για τον Πανθυρεατικό & Βαθμολογία Α&Β

0

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Πανθυρεατικός, ο οποίος επικράτησε του Μαντινειακού με 2-0.

Και σε αυτό τον αγώνα, η ομάδα του Άστρους χρησιμοποίησε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.

Ο Πανθυρεατικός μάλιστα έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δημήτρη Αδάμη, κατάφερε όμως να ξεκλειδώσει την άριστα οργανωμένη άμυνα του Μαντινειακού με γκολ του Αγγελόπουλου στο 78’. Στις καθυστερήσεις ο Καψάλης ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

“Χτύπησε” στο τέλος το Λεωνίδιο

Με δυο γκολ στο φινάλε της αναμέτρησης, το Λεωνίδιο έφυγε με μια πολύτιμη νίκη από το γήπεδο των Φιλικών κόντρα στην Τεγέα.

Η νεανική ομάδα του Γιάννη Νενεκούμη παραμένει με αυτό το τρίποντο ζωντανή στη μάχη του τίτλου. Ο Σοφοκλής Γιαννούσης άνοιξε το σκορ στο 87’ , ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Βερβεσός διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Τεγέα: Κωνσταντόπουλος, Δούκας, Π. Πλαντζάς, Τσιώρος, Σινάνης, Γκίτζιας, Νέζος, Λιακόπουλος, Τζήλος, Καραμπέτσος, Στασινός

Λεωνίδιο: Κ. Γιαννούσης, Γρ. Λάτσης, Γ. Λάτσης, Σαρρής, Α. Κωνσταντάς, Σ. Γιαννούσης, Χιώτης, Μπαϊρακτάρι, Βερβεσός, Γ.-Α. Λάτσης, Γ. Κωνσταντάς