Πήρε το ντέρμπι και παρέμεινε μόνος στην κορυφή ο Ερμής Μελιγούς-Τα αποτελέσματα

0

Ο Ερμής Μελιγούς πήρε το ντέρμπι, η Δημητσάνα επικράτησε της Τεγέας και ο Πανθυρεατικός γνώρισε την ήττα από το Ολυμπιακό Λεωνιδίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής.

Ερμής Μελιγούς-Λεωνίδιο 2-1Δημητσάνα-Τεγέα 4-1

Ολυμπιακός Λεωνιδίου-Πανθυρεατικός 2-1

Πήρε το ντέρμπι και παρέμεινε μόνος στην κορυφή ο Ερμής Μελιγούς

:
Μία σπουδαία νίκη κατάφερε και πήρε η ομάδα του Ερμή Μελιγούς κόντρα στο Λεωνίδιο, με 2-1 και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ Αρκαδίας!
Η πρώτη καλή ευκαιρία ήταν για τους γηπεδούχους. Στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ο Σταθουλόπουλος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα, καθώς στο 25′ ο Λάτσης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κοκκινάκο για να ανοίξει το σκορ στην αναμέτρηση. Στο 42′ η ομάδα του Ερμή άγγιξε το 1-0. Ο Μπάρλας έκανε το γύρισμα στην μεγάλη περιοχή, όμως ο Κατσίρης δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας για να την σπρώξει στα δίχτυα.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Μπάρλας βγήκε σε τετ-α-τετ, αλλά ο Γιαννούσης με σωτήρια επέμβαση του είπε “όχι”.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά προκειμένου να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Τελικά, το γκολ ήρθε στο 62′ χάρη στην κεφαλιά του Μπάρλα.

Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα ο Βερβεσός ισοφάρισε σε 1-1. Οι παίκτες του Ερμή όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 77′ πήραν και πάλι το προβάδισμα, με το γκολ του Μπίσια.

Το 2-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, με τον Ερμή να κατακτά το τρίποντο και να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΕΡΜΗΣ: Κοκκινάκος, Ράλλιος, Βέργος, Λάγκας, Μπίσσιας, Σταθουλόπουλος, Πολυμενάκος, Μάζης, Μπάρλας, Κοδέλλας, Κατσίρης

ΛΕΩΝΙΔΙΟ: Γιαννούσης, Λάτσης, Γρ., Λιάτσης Γεω., Σαρρής, Κυρίος, Γιαννούσης, Χιώτης, Μπαϊρακτάρι, Βερβεσός, Λάτσης Γρ., Κυρίος Α.