Στο… ρελαντί οι Βρασιές- Αποτελέσματα και βαθμολογία Α&Β

0
Οι Βρασιές “φιλοδώρησαν” με 5 τέρματα τον Πανιώνιο Μεγαλόπολης κι έκαναν ακόμα ένα βήμα προς την άνοδο στην Α’ Αρκαδίας.

9 ΚΑΝΔΗΛΑ () (64) 10 0 0 10 0

Ανατροπή τίτλου για τον Ερμή Μελιγούς! (Video)

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Ερμής Μελιγούς κατάφερε να πάρει το ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό Λεωνιδίου και να ξεφύγει έστω και προσωρινά από τους διώκτες του με 5 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ Αρκαδίας.
Το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό από την αρχή μέχρι το τέλος και οι δύο ομάδες έψαχναν από νωρίς το γκολ. Φυσικά, δεν έλειψαν και οι εντάσεις και τα σκληρά μαρκαρίσματα.Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Τόνι Χαλίλι στο ντεμπούτο του στο 33′ ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Αβίντογλου έχασε μοναδική ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός παρέμενε γρήγορος με τον Ερμή όμως να έχει εκείνος την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Ο Μπάρλας, ισοφάρισε στο 61′ και στη συνέχεια το ματς έγινε… ροντέο.

Τελικά, ο Ερμής Μελιγούς βρήκε το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις και πάλι με τον Μπάρλα να είναι εύστοχος από το σημείο του πέναλτι.

Μελιγού: Κοκκινάκος, Αντωνίου (50΄Βέργος), Κοδέλλας (46΄Μπάρλας), Ράλλιος, Μπίσσιας, Λάγκας, Πολυμενάκος, Ράλλιος Παν. (76΄Δημάκος), Κατσίρης (88΄Μάζης), Σταθουλόπουλος, Τσαλγιτζόπουλος

Ολυμπιακός: Κωνσταντάς, Τσεμπελής, Καττής, Κυρίος, Καλογέρης, Κατσικαδάς, Κακλαμάνος, Χαλίλι, Πυργής (35΄Κυρίος Ηλ., 68΄Αγγελόπουλος), Barbosa , Αβίντογλου (64΄Βλάμης)

To βίντεο:

Τεσσάρα με συντήρηση Δυνάμεων για τη Δημητσάνα

Εύκολο απόγευμα είχε η Δημητσάνα στο γήπεδο των Φιλικών απέναντι στον ΠΑΟΚ Τρίπολης, τον οποίο κέρδισε με 4-0.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν από την αρχή το “αφεντικό” στο ματς και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με γκολ του Σαλαπάτα στο 15′ ενώ πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ του του Shehu, έφτασαν στο 3-0.Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε με τους φιλοξενούμενους πάντως να πετυχαίνουν ακόμα ένα τέρμα με τον Βλαχοκυριάκο στο 77′.

ΠΑΟΚ Τρίπολης: Ζαρρής (65΄Αϊβαλής), Σίδερης, Ιβι, Γιαννουσόπουλος, Βουτσινάς (54΄Βέρρος), Μανιώτης, Δελής, Τούντας (46΄Αλεξάκος), Μήλης (46΄Σέχου), Σεφερλής, Νικέλλης

Δημητσάνα: Γιαννακαρώνης (80΄Καταπόδης), Σωτηρόπουλος (54΄Τσαρουχάς), Τζάνος, Σταυρόπουλος, Βλαχοκυριάκος, Βλάχος, Προκοπός (46΄Μιλόβι), Δήμος, Σαλαπατάς, Καδάς, Shehu (73΄Κωστάκης)