Τα επίσημα αποτελέσματα του δήμου Β.Κυνουρίας

0

ΔΗΜΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ 

Γιώργος Καμπύλης  46,95%     3808       έδρες  13

Π. Μαντάς               38,73%      3141      έδρες   10

Β.Βεκιάρης               10,21%     828       έδρες    3

Β.Τετώρος                  4,11%     333       έδρα     

Α/Α Ε.Τ Γ.Καμπύλης Π.Μαντάς Β.Βεκιάρης Β.Τετώρος
1 Άστρος 1 183 85 19 8
2 Άστρος 2 204 53 9 11
3 Άστρος 3 181 103 2 14
4 Άστρος 4 162 96 11 8
5 Άστρος 5 148 115 17 2
6 Άστρος 6 135 121 18 9
7 Αγ. Σοφία 16 33 9 1
8 Αγ.Ανδρέας 1 132 127 7 6
9 Αγ.Ανδρέας 2 151 130 10 8
10 Αγ.Γεώργιος 22 19 10 1
11 Αγ.Πέτρος 1 120 66 4 6
12 Αγ.Πέτρος 2 131 86 3 6
13 Αγ.Πέτρος3 96 87 7 5
14 Βέρβενα 1 104 193 3 7
15 Βέρβενα 2 103 136 7 6
16 Δολιανά 1 12 27 205 1
17 Δολιανά 2 13 24 207 3
18 Δολιανά 3 15 22 161 5
19 Έλατος 17 28 1 0
20 Καράτουλα 2 17 0 1
21 Καστάνιτσα 73 95 2 16
22 Καστρί 1 90 51 3 8
23 Καστρ ί2 78 58 6 8
24 Κορακοβούνι 1 43 112 6 21
25 Κορακοβούνι 2 75 100 2 4
26 Κορακοβούνι 3 67 84 1 15
27 Κούτρουφα 35 106 3 5
28 Μελιγού 234 127 17 27
29 Μεσσοράχη 21 59 1 15
30 Νέα Χώρα 35 13 5 0
31 Ξηροπήγαδο 104 116 1 3
32 Παρ.Άστρος 1 187 86 10 17
33 Παρ.Άστρος 2 168 120 14 8
34 Περδικόβρυση 42 16 1 1
35 Πλατάνα 19 14 2 2
36 Πλάτανος 160 63 8 3
37 Πραστός 143 108 11 5
38 Πραστός 2 138 96 6 10
39 Σίταινα 65 48 2 5
40 Στόλος 48 41 6 21
41 Χάραδρος 9 5 8 24
42 Ωριά 26 55 0 7

Σημείωση:Τα αποτελέσματα δεν είναι τα επίσημα…εν αναμονή των τελικών αποτελεσμάτων, από το υπουργείο εσωτερικών.

Αναλυτικά τα ονόματα των πρώτων σε σταυρούς προτίμησης υποψήφιων δημοτικών συμβούλων

Πρωτοβουλία Αλλαγής – Γ. Καμπύλης (13 έδρες)

  1. Κατσής Δημήτριος 510
  2. Πλακοκέφαλος Θεμιστοκλής 490
  3. Δαλιάνης Ιωάννης 468
  4. Καμπύλης Ιωάννης 426
  5. Καμπύλης Κωνσταντίνος 422
  6. Σαμαρτζής Γεώργιος 385
  7. Μπάρλα Αρετή 380
  8. Αρφάνης Αλέξιος 373
  9. Καμπουρολιάς Παναγιώτης 349
  10. Κλεώπας Γεώργιος 344
  11. Κορδονούρη Μεταξία 335
  12. Γαρδικιώτης Γιώργος 312
  13. Παινέσης Γρηγόρης 295
  14. Καραματζάνης Ιωάννης 264

Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση Πολιτών – Π. Μαντάς (10 έδρες)

  1. Γκαύρος Δημήτριος 942
  2. Λυτρίβης Γεώργιος 502
  3. Βλάχος Χρήστος 406
  4. Παπαγιαννόπουλος Αλέξανδρος 403
  5. Σαβούρδος Πέτρος 377
  6. Χονδρολέος Ιωάννης 371
  7. Αρφάνης Δημήτριος 316
  8. Τσιώρος Κωνσταντίνος 279
  9. Παινέσης Γρηγόρης 276
  10. Κομνηνός Ιωάννης 270
  11. Τσιούλος Σπυρίδων 264
  12. Κούβαλη Γεωργία 260
  13. Σούρσος Ιωάννης 252
  14. Λεμπέση Σταματίνα 250
  15. Σούρσου Έλενα 243
    (Αν δεν εκλεγεί δήμαρχος την μία έδρα καταλαμβάνει ο επικεφαλής της παράταξης)

Ενωτική Συνεργασία – Β. Βεκιάρης (3 έδρες)

  1. Κολοστούμπης (Ταρζάν) Παναγιώτης 207
  2. Πετράκης Βασίλειος 143
  3. Αλουπογιάννη-Φούφα Γεωργία 140
  4. Κωτσιαρίδης Ευστράτιος 130
  5. Λαμπίρη-Οικονόμου Παναγιώτα 126
    (Την μία έδρα καταλαμβάνει ο επικεφαλής της παράταξης)

Λαϊκή Συσπείρωση – Β. Τετώρος (1 έδρα)

  1. Κουρμπέλη Ελένη 119
  2. Κουρμπέλης Παναγιώτης 46
    (Την μία έδρα καταλαμβάνει ο επικεφαλής της παράταξης)

 

ΑΦΗΣΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

Please enter your comment!
Please enter your name here