Τρένο οι Βρασιές με πεντάρα στο Νικηταρά & Α΄Αρκαδίας: Μίλησαν οι έδρες

0

Την ξέφρενη πορεία προς την επιοστροφή τους στην Α’ Αρκαδίας συνέχισαν οι Βρασιές, οι οποίες συνέτριψαν το Νικηταρά Δολιανών με 5-0.

Το σκορ άνοιξε στο 40’ ο Σκαντζός και ένα λεπτό αργότερα ο Λεπεντζής έκανε το 2-0 , σκορ με το οποίο έκλεισε το πρωτό ημίχρονο.

Με γκολ άρχισε και η επανάληψη, καθώς στο 47’ ο Ρίζος εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι για να κάνει το 3-0. Ο Λεπεντζής σκόραρε ακόμα δύο φορές, στο 56’ και στο 81’ για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Βρασιές: Κολοβός, Ν. Σούρσος (82’ Πετρής), Η. Σκαντζός (57’ Αραχωβίτης), Ξυδιάς, Παππάς, Ρίζος, Λεπεντζής, Σφενδύλης (62’ Διαμαντής), Κουρόγιωργας, Η. Σούρσος, Βλαχοπαναγιώτης (70’ Οικονομάκης)

Νικηταράς: Κατσιάβος, Δικαίος, Σταθόπουλος, Μπουτσιάνης, Αποστολόπουλος, Κωτσιαρίδης (35’ Καραγιάννης), Ψιμούλης, Κοντογιαννόπουλος, Καβελάρης, Κοκκινιάς, Ανδριανόπουλος