Ματσάρα στο Λεβίδι – Ολική ανατροπή για τον Ερμή Μελιγούς & Βαθμολογία Α&Β Κατηγορίες

0
Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Ερμής Μελιγούς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 τελικά ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και επικράτησε εκτός έδρας με 5-3 του Ορχομενού Λεβιδίου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ Αρκαδίας:Μαντινειακός – Λεωνίδιο 1-1

Β’ κατηγορία

Ένα άνετο απόγευμα είχε ο Ηρακλής Βερβένων καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Νεστάνης για την 3η αγωνιστική της Β’ Αρκαδίας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ στο 30’ με το τέρμα του Σούρσου ενώ ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ηρακλής διπλασίασε τα τέρματα του, με τον Δημάκη.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε με δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Σούρσος, δίνοντας στην ομάδα του το πολύτιμο τρίποντο για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ηρακλή, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο καθώς ο Παπαλος Φ. αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΝΕΣΤΑΝΗ: Μακρής, Καρλής Κ, Παπαγεωργίου (73’ Παναγιωτόπουλος), Παζιωτόπουλος, Τράμπας, Σταθόπουλος (59’ Καρατζάς), Καγκαράκης (41’ Αρέστης), Νεσίμι (76’ Μελέτης), Καρλής Γ., Μητσάνας.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Θεοδοσόπουλος, Μανωλόπουλος, Παπαλός Φ., Παπαλός Δ., Παπαλός Τ., Αδάμης ((86’ Γκαύρος), Λάλας, Σούρσος (46’ Αντζινάς), Μπακάλης, Σούρσος (86’ Καρκούλης), Δημάκης Α. (46’ Δημάκης Δ.)

Α.Ε. Μαρίου – Κανδήλα 3-0 α.α.

Αχιλλέας – Νικηταράς Δολιανών 2-1

Νεστάνη-Ηρακλής Βερβένων 0-3

Πανιώνιος Μεγαλόπολης-Α.Ο. Νέων Τρίπολης 0-2