Ο Ερμής Μελιγούς κέρδισε στο γήπεδο των Φιλικών την Τεγέα και έμειν μόνος πρώτος στη βαθμολογία. Μεγάλα διπλά πέτυχαν οι Δημητσάνα, Λεωνίδιο και Μαντινειακός.

Ολυμπιακός Λεωνιδίου-Δημητσάνα 1-3

Ορχομενός Λεβιδίου-Λεωνίδιο 2-3

Απόλλων Τυρού-Μαντινειακός 2-3

Με 4 πέναλτι κι έληξε στο 89′!

Το Λεωνίδιο πέρασε νικηφόρα από το Λεβίδι κερδίζοντας τον Ορχομενό με 3-2 με τους γηπεδούχους να εκφράζουν παράπονα από τη διαιτησία.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, η επανάληψη έκρυβε πολλές συγκινήσεις και… πολλά πέναλτι μιας και ο διαιτητής Κόκορης υπέδειξε 4 φορές την άσπρη βούλα.
Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Γιώργος Λάτσης στο 49ο λεπτό. Ο Ορχομενός είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει 4 λεπτά αργότερα αλλά π Ρουμελιώτης δεν μπόρεσε να νικήσει από τα 11 βήματα τον Γιαννούση.

Ο Τζιανής ισοφάρισε στο 56′ κι 6 λεπτά αργότερα το Λεωνίδιο πήρε εκ νέου το προβάδισμα με αυτογκόλ του Καραμπή.

Στο 68′ ο Μπαϊρακτάρι με νέο πέναλτι έκανε το 1-3 για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι επίσης ο Τζιανής στο 75′.

Οι άνθρωποι του Ορχομενού διαμαρτύρονται για το ότι ο διαιτητής όχι μόνο δεν κράτησε καθυστερήσεις αλλά σφύριξε τη λήξη ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του 90λέπτου!

“Καθάρισε” ο Δριμούρας για τον Πανθυρεατικό

Ο Πανθυρεατικός έπιασε κορυφή (τουλάχιστον για την ώρα) χάρη στην εντός έδρας νίκη του επί της Δόξας Μεγαλόπολης με 1-0.

Το μοναδικό γκολ στο γήπεδο του Άστρους, το πέτυχε ο Δριμούρας με σουτ στο 25ο λεπτό.
Πανθυρεατικός: Τετώρος, Σούρσος (Σαβούρδος 83′), Μπάρλας, Παπούλιας, Αδάμης, Λυτρίβης (Καψάλης 55′), Κατσίρης, Σάκουλης, Δριμούρας (Κόλλιας 92′), Σαμαρτζής, Αγγελόπουλος (Αραχωβίτης 88′)

Δόξα Μεγαλόπολης: Δημητρέλης, Αλεξανδρής Γ., Γιαννόπουλος, Γιαννακούλιας, Παναγιωτόπουλος, Αντωνακάς, Κοσκολός (Λαμπρόπουλος 82′), Αλεξανδρής Ν. (Σβερκούνος 55′), Βίνιεβιτς, Σταθούρος (Κυριακόπουλος 82′), Μπούτας

HIGHLIGHTS: ΠΑΟΚ Τρίπολης – Κορακοβούνι 1-3

Τα γκολ και οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ Τρίπολης απέναντι από το Κορακοβούνι, που ολοκληρώθηκε με νίκη των φιλοξενούμενων με σκορ 1-3.

ΠΑΟΚ Τρίπολης: Σαματάς, Κυπριωτάκης, Αλεξάκος (78′ Νάτσης), Γιαννουσόπουλος, Γκάνας, Μήλης, Νικέλλης (55′ Τούντας), Σεφερλής, Κασνής, Μυλωνάς (39′ Τ’αμπασης), Ίβι (79′ Τσιάρας)

Κορακοβούνι: Σούρσος, Κατσαρός, Ρεντούλης Ι. (Κουλεντιανός Ν.), Αδάμης, Λαπάτας (82′ Σκάντζος) Ρεντούλης Μ. (Τετώρος 58′), Μπάρλας, Κουλεντιανός, Παναγιωτόπουλος, Γαβαλάς, Κοντογιαννόπουλος (68′ Λάμπρου)

Τα γκολ: Ίβι 55′ – Κουλεντιανός 3′, Παναγιωτόπουλος 56′, Αδάμης 65′

Το βίντεο:

Λόγω τεχνικού προβλήματος δεν υπάρχει στο βίντεο το τρίτο γκολ της ομάδας του Κορακοβουνίου…