Final 4 Παιδικού: Τα φύλλα αγώνων των δύο ημιτελικών

0

Το Λεωνίδιο κόντρα στον Πανιώνιο Μεγαλόπολης στον τελικό…

Το Λεωνίδιο επικράτησε του Αστέρα στον ημιτελικού του Final 4 του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αρκαδίας με 3-2 και θα αντιμετωπίσει στον τελικό τον Πανιώνιο Μεγαλόπολη
Ο Πανιώνιος Μεγαλόπολης που απέκλεισε τον Πανθυρεατικό, θα είναι η ομάδα που θα αντιμετωπίσει το Λεωνίδιο στον τελικό του Final 4 του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αρκαδίας.Ο Αστέρας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0, μείωσε σε 3-2 αλλά ήταν ήδη πολύ αργά για να κάνει την ανατροπή.Ετσι, ο τελικός είναι Λεωνίδιο-Πανιώνιος Μεγαλόπολης.

Διαβάστε τις λεπτομέρεις των δύο ημιτελικών του Final 4 του Παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αρκαδίας που έγιναν την Παρασκευή στο γήπεδο του Άστρους.

Πανθυρεατικός-Πανιώνιος Μεγαλόπολης 0-2Σκόρερ: 49’, 73’ Γ. ΜπάζιοςΠανθυρεατικός: Ν. Σαβούρδος, Χ. Μπάρλας, Σ. Σούρσος, Π. Σούρσος, Νικολακάκης, Κ. Σούρσος, Π. Σαβούρδος, Κόλλιας, Δ. Σούρσος, Καψάλης, Π. Σαβούρδος (Στ. Σούρσος, Καρράς, Μπάρλας, Αδαμιγιάννης, Καρκούλης, Π. Σούρσος, Σ. Σούρσος)Πανιώνιος Μεγαλόπολης: Τζιούβελης, Γεωργανός, Καρασούλος, Πρεκετές, Ζαφειρίου, Ασημάκης, Χ. Μπάζιος, Καζαντζίδης, Μιχαλόπουλος, Γ. Μπάζιος, Γκότσης (Γ. Μπάζιος, Χριστοφίλης, Κ. Δάγλας, Β. Δάγλας, Γ. Μπάζιος, Μιχολιάς, Κωτσόπουλος)

 

Λεωνίδιο-Αστέρας Τρίπολης 3-2

Σκόρερ: 55’, 60’ Βερβεσός, 58’ Γ. Κωνσταντάς-75’, 78’ Σωτηρόπουλος

Λεωνίδιο: Μπρανκολάρι, Βλάμης, Ι. Γκάνης, Α. Κωνσταντάς, Λάτσης, Χρυσοχόος, Γουσγουλάς, Ντίρμα, Βερβεσός, Γ. Κωνσταντάς, Α. Γκάνης (Γιαννούσης, Γεωργαντώνης, Α. Γεωργίτησς, Τρούμπας, Καττής, Γ. Γεωργίτσης)

Αστέρας Τρίπολης: Μίτο, Βρύνιος, Δημάκος, Καγιούλης, Στριφτόμπολας, Σωτηρόπουλος, Μέμα, Νάτσης, Χονδρολέος, Τσιώλης, Μποτόπουλος (Λεόντιος, Κλέωπας, Παπαδόπουλος, Τσιπιανίτης, Κολιτσίδας, Χατζόπουλος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΤΟΠΙΚΟ

# ΟΜΆΔΑ Α Ν Ι Η Β
1 ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 22 16 1 5 49
2 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 22 11 7 4 40
3 ΤΕΓΕΑ 22 10 7 5 37
4 ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 22 11 4 7 37
5 ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 22 9 10 3 37
6 ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 22 10 4 8 34
7 ΒΡΑΣΙΕΣ 22 9 4 9 31
8 ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 22 8 6 8 30
9 ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ ΛΕΒΙΔΙΟΥ 22 7 5 10 26
10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΥΡΟΥ 22 6 7 9 25
11 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 22 4 5 13 17
12 ΑΧΙΛΛΕΑΣ Π. ΑΣΤΡΟΥΣ 22 1 0 21 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΤΟΠΙΚΟ 1ΟΣ ΌΜ.

# ΟΜΆΔΑ Α Ν Ι Η Β
1 ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΟΣ 15 11 2 2 35
2 ΚΑΝΔΗΛΑ 15 9 3 3 30
3 ΕΛΠΙΔΑ 15 7 4 4 25
4 ΝΕΣΤΑΝΗ 15 4 3 8 15
5 ΑΕ ΚΟΡΥΘΙΟΥ 15 2 6 7 12
6 ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 15 1 4 10 7

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΤΟΠΙΚΟ 2ΟΣ ΌΜ.

# ΟΜΆΔΑ Α Ν Ι Η Β
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ 12 11 1 0 29
2 ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ ΔΟΛΙΑΝΩΝ 12 7 2 3 23
3 ΜΑΡΙ 12 3 3 6 12
4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΕΡΒΕΝΩΝ 12 3 2 7 11
5 ΦΟΡΤΟΥΝΑ 12 1 2 9 5

ΑΦΗΣΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

Please enter your comment!
Please enter your name here